PKS
Pociąg
Samochód
Samolot


PKS


W Łodzi są dwa dworce autobusowe obsługujące transport autokarów linii międzynarodowych i krajowych oraz mniejszych busów: położony w centrum miasta Dworzec Centralny oraz Dworzec Północny.

Pomiędzy Łodzią a Warszawą oraz innymi polskimi miastami regularnie kursują mini busy firm prywatnych, które zatrzymują się na przystankach w centrum miasta.

więcej informacji:
www.pks.lodz.pl


Pociąg


Łódź jest także wielkim węzłem komunikacji kolejowej. Posiada częste i szybkie połączenia ze stolicą Polski - Warszawą (czas przejazdu 1 godz. 40 min.) i z innymi ośrodkami miejskimi kraju. Istnieją dworce kolejowe: centralnie położony dworzec Łódź - Fabryczna i generalnie przebudowany w ostatnich latach dworzec Łódź - Kaliska, obsługujący pociągi międzynarodowe, które przebiegają tranzytem przez Łódź z Warszawy do Wrocławia i dalej do Czech i Niemiec.

Oba dworce położone są blisko centrum miasta, a dzięki prostym połączeniom komunikacji miejskiej można szybko dostać się do wybranego hotelu czy zarezerwowanego noclegu.

więcej informacji:
www.rozklad.pkp.pl


Samochód


Głównym atutem miasta jest doskonałe położenie geograficzne - w centrum Polski na skrzyżowaniu autostrad i magistal kolejowych, głównie kierunków tranzytowych wschód-zachód i północ-południe, a w najbliższym czasie krzyżować się tu będą dwie autostrady: A1 (północ - południe) i A2 (wschód - zachód). Spowoduje to, że zarówno Łódź, jak i całe województwo łódzkie staną się najważniejszym w Polsce węzłem komunikacyjnym. Nasze miasto położone jest tylko 130 km od Warszawy, najbliższe przejście graniczne to Cieszyn w odległości ok. 280 km.
Najbliższe autostrady lub drogi ekspresowe to : 1, 14, 71, 72, 709, 710, 713, E75.

  Przybliżona odległość do niektórych miast Polski:
 • do Bydgoszczy - 200 km
 • do Częstochowy - 125 km
 • do Gdańska - 330 km
 • do Katowic - 190 km
 • do Krakowa - 240 km
 • do Lublina - 250 km
 • do Olsztyna - 290 km
 • do Opola - 180 km
 • do Poznania - 200 km
 • do Radomia - 147 km
 • do Warszawy - 130 km
 • do Szczecina - 440 km
 • do Wrocławia - 215 kmSamolot


Port Lotniczy Łódź Lublinek znajduje się w fazie intensywnego rozwoju. Rozbudowa pasa startowego, płyty postojowej i drogi kołowania dobiegła końca. Głównym celem przeprowadzonej inwestycji było przystosowanie lotniska do obsługi samolotów typu Being 737 i budowa atrakcyjnej siatki połączeń. Rozwój portu lotniczego jest istotny dla Łodzian i mieszkańców regionu łódzkiego. Polska to obecnie drugi po Chinach najszybciej rozwijający się rynek usług lotniczych. Jak widzimy na przykładzie innych lotnisk regionalnych dynamika ta jest naprawdę znaczna a lotniska wywierają silny, pozytywny wpływ na rozwój ekonomiczny regionu. Istnienie lotniska to ważny czynnik w podejmowaniu decyzji o lokalizacji inwestycji.

Nasze lotnisko posiada wiele atutów, m.in. centralne położenie w kraju, bliskość skrzyżowania głównych szlaków komunikacyjnych, dużą strefę ciążenia ( w promieniu 100 km żyje około 3,9 ml osób a w promieniu 150 km aż 11 mln). W zasięgu lotów regionalnych z łódzkiego lotniska znajduje się 31 stolic europejskich.

Obecnie lotnisko posiada dwa terminale. Nowoczesny Terminal 1 zmodernizowany w 1997 roku, który zapewnia wysoki standard obsługi pasażerów, również niepełnosprawnych, w ruchu krajowym i międzynarodowym. Na jego terenie znajdują się m.in. restauracja, bar, wypożyczalnie samochodów, lotnicze firmy usługowe, pomieszczenia wypoczynkowe dla pilotów, Lotniskowe Biuro Meteorologiczne, Straż Graniczna i Policja. 29 października został uroczyście otwarty Terminal 2, który przeznaczony jest do obsługi pasażerów korzystających z usług linii niskokosztowych.

W bezpośrednim sąsiedztwie terminali znajdują się postój taksówek oraz przystanek komunikacji miejskiej (linie 55 i 65 oraz specjalna linia L). Do dyspozycji klientów portu lotniczego jest 112 bezpłatnych miejsc postojowych i bezpłatny parking tymczasowy.

więcej informacji:
www.airport.lodz.pl
 
stopka