Taksówki
Tramwaje i autobusy
Wynajem samochodów


Taksówki


Stowarzyszenie Transportu Prywatnego Radio Taxi MER.C powstało 8 marca 1997 roku.

Prawie 80-ciu łódzkich taksówkarzy posta-nowiło stworzyć ekskluzywną firmę taksów-kową bazującą tylko i wyłącznie na samocho-dach marki MERCEDES o modelu nie niższym niż model 190. Sprawna organizacja pozwoliła w ciągu niecałego miesiąca na zorganizowanie BAZA S.T.P. RADIO TAXI MERC W BUDYNKU ELEKTROMONTAŻUbazy, (która do dnia dzisiejszego znajduje się w Łodzi przy ulicy Traktorowej 141 w budynku ELEKTROMONTAŻU), częstotliwości radiowej, systemu komputerowego oraz łatwego do zapamiętania numeru telefonu: 650 50 50Tramwaje


Po II wojnie światowej obie łódzkie społki tramwajowe (miejska i podmiejska) zostały upaństwowione i połączone. Sieć linii została przez lata rozbudowana, a tabor znacznie unowocześniony. Obecnie zarządza nimi Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi (MPK - Łódź Sp. z o.o.) powstałe w 1992 r. Wszystkie udziały w kapitale zakładowym tej spółki objęła Gmina Łódź. Niektóre linie podmiejskie obsługują inne spółki. Tramwaje w Łodzi jeżdżą z powodzeniem do dziś, należąc do najpopularniejszych środków transportu publicznego. W chwili obecnej funkcjonuje w Łodzi 15 miejskich linii tramwajowych. Z linii podmiejskich ocalała większość - nr 43BIS do Konstantynowa, nr 43 do Lutomierska oraz nr 46 do Ozorkowa. Zgierz z Pabianicami łączy linia tramwajowa MPK nr 11, jedna z najdłuższych w Polsce. Linię miejską nr 10 obsługują od 2002 roku szybkie, niskopodłogowe Cityrunnery - jedne z najnowocześniejszych tramwajów w Polsce.

więcej informacji:
http://www.mpk.lodz.pl


Wynajem samochodów


Hertz, firma z ponad 80-letniš tradycją jest największą siecią wynajmu samochodów osobowych, prowadzącą działalność w ponad 140 krajach na całym świecie. Naszym atutem jest wprowadzanie nowych usług i rozwišzań technicznych, pozwalających na zwiększenie jakości i przyspieszenie obsługi Klientów.

W Łodzi znajdują się 2punkty w któreych można wypożyczyć samochód: na ul Kościuszki 68 oraz przy lotnisku Lublinek.

więcej informacji:
www.hertz.com.pl
 
stopka