Stadion ŁKS
Stadion Widzewa
MOSiR


Stadion ŁKS


ŁKS Łódź - klub piłkarski z siedzibą w Łodzi dwukrotny mistrz Polski, zdobywca Pucharu Polski, W 1908 grupa młodzieży (najstarsza osoba miała 21 lat), grająca w piłkę nożną i u-prawiająca lekką atletykę, założyła Łódzki Klub Sportowy (początkowa nazwa to Łodzianka).
Statut został zatwierdzony dopiero po poparciu stateczniejszych obywateli i po wspomnianej "korekcie" w 1909. Był to pierwszy polski klub w Łodzi choć nie pierwszy w ogóle bowiem wcześniej powstały "Union" oraz "Sport und Turnverein" - kluby niemieckie.

więcej informacji:
www.lkslodz.pl


Stadion Widzewa


Widzew Łódź - polski klub piłkarski z siedzibš w Łodzi; czterokrotny Mistrz Polski, zdobywca Pucharu Polski, półfinalista Pucharu Klubowych Mistrzów Europy.
Założony 5 listopada 1910 roku, pod nazwš: Towarzystwo Miłośników Rozwoju Fizycznego w Widzewie. 24 stycznia 1922 roku walne zgromadzenie założycielskie powołało Robotnicze Towarzystwo Sportowe Widzew, podkreślajšc w statucie, że jest ono kontynuatorem działalności TMRF. Obecna nazwa po reorganizacji w sierpniu 2004 roku to: Stowarzyszenie Widzew Łódź

więcej informacji:
www.widzew.lodz.pl


MOSiR


Łódzki MOSiR jest największym w centralnej Polsce ośrodkiem rekreacyjno -sportowym. Tereny zielone, kempingi, kąpieliska, przystanie wodne, pływalnie, lodowiska, hale sportowe, boiska i korty tenisowe gromadzą dużą grupę entuzjastów sportu, a bogata oferta sprawia, że w ciągu roku nasze obiekty odwiedza blisko pół miliona osób.

W jednej z największych w Polsce wielofunkcyjnych hal sportowych znajdującej się w centrum miasta odbywa się wiele imprez o zróżnicowanej randze i prestiżu. Od sportowych (Liga Światowa w Piłce Siatkowej Mężczyzn, Pojedynki Strongmanów), przez estradowe (Eska Music Awards, Chór Alexandrowa, Okaż Serce, Dzieciom Azji), a kończąc na imprezach targowych i wystawienniczych o zasięgu międzynarodowym (Hair & Beauty Festival, Interbud, Intertelecom, CEDE, Interstone, Film Video Foto, Festiwal Modelarstwa, Giełda Kolekcjonerska, Moto Weteran Bazar).

MOSiR jest szczególną instytucją na terenie Łodzi. Mam nadzieję, że tak różnorodna oferta naszych obiektów pozwoli Państwu spędzić czas wolny miło, atrakcyjnie, zdrowo i na sportowo.

więcej informacji:
http://www.mosir.lodz.pl/serwis
 
stopka