Bagdad Cafe
Biblioteka
Klub 77
Łódź Kaliska


Bagdad Cafe


Niedaleko Teatru Wielkiego znajdziecie miejsce znane każdemu studentowi. Ściany z gołej cegły w połączeniu z pomarańczowymi kanapami tworzą ciepły klimat wnętrza najstarszego łódzkiego pubu.

Wieczorem czekają Was imprezy klubowe - muzyka house, reggae i black music nite a od czwartku do soboty koncerty DJ-ów na żywo. Miłą niespodzianką jest brak karty drinków. My zdaliśmy się na kreatywność barmana, który wyczarował dla nas dwa genialne drinki (zielony i niebieski) - łączące w sobie mocne alkohole i świeże owoce... I to wszystko po 12 zł za "sztukę". Latem polecamy zacieniony ogródek, słynący z doskonałych dań z grilla - mniam, mniammm...

więcej informacji:
www.bagdadcafe.pl/


Biblioteka


Pub otwiera swoje podwoje o 10 zapraszając na zestaw obowiązkowy (kawa plus dowolnie wybrane ciastko), podawany ze świeżą poranną prasą. Po przestudiowaniu aktualności można rozpocząć lekturę jednej z 10 000 książek rozmieszczonych na półkach w całym pubie. Czytać można cały dzień, a wieczorem pobawić się przy karaoke.

Bardziej frywolni bywalcy pubu mogą zatańczyć na stołach, specjalnie w tym celu wzmocnionych. To miejsce ma swoją osobowość a każdy z gości może wziąć czynny udział w światowej akcji "uwalniania książek".

więcej informacji:
www.pubbiblioteka.lodz.pl


Klub 77


Rzadko się zdarza, żeby lokal cieszył się powodzeniem przez dziesięciolecia, ale w przypadku "Siódemek" jest to po prostu fakt. Legendarny klub studencki obecnie zmienił swój charakter i postawił na miłośników tańca. Od środy do niedzieli można wyszaleć się na parkiecie w rytmie najnowszych przebojów. Uwagę zwraca ciekawie zaaranżowane wnętrze lokalu-antresole w kształcie statku, z drugim barem na piętrze... Polecam ciekawy drink-Sex on the beach - mieszanka archers likier, malibu, wódki, soku pomarańczowego i soku z czarnej porzeczki, podany w super atrakcyjny sposób.

Mówi się, ze to jeden z najdroższych pubów w Łodzi. Ja wolę myśleć o nim, jako o miejscu, które z powodzeniem łączy zamiłowanie do wyśmienitych drinków z muzyką taneczną.

więcej informacji:
www.klubsiodemki.com.pl


Łódź Kaliska


Trzy piętra dobrej zabawy, im wyżej tym silniejsze doznania muzyczne i estetyczne. Ja osobiście mam pewien rytuał, którego przestrzegam przy każdej wizycie w tym miejscu. Zaczynam od drinka przy pochyłym blacie baru na parterze. Wzrok przyciągają ściany, gdzie całą przestrzeń zajmują prace artystyczne i fotografie legendarnej grupy artystycznej Łódź Kaliska. Brak tu ekstrawaganckich drinków, ale klimat sprzyja wielogodzinnym dyskusjom artystycznego światka. Mój następny przystanek to piętro pierwsze, gdzie wprawne oko wychwyci większą swobodę w wystroju i wypowiedzi gości pubu. Koniecznie zajrzyjcie do toalet, efekt weneckiego lustra Was zaskoczy. Piętro trzecie to mocne uderzenie muzyki, wiecznie zatłoczony parkiet i śmiałe grafiki na ścianach.

Łódź Kaliska oferuje wiele możliwości, klimaty tak różne, że na pewno znajdziecie tu coś dla siebie.

więcej informacji:
www.klub.lodzkaliska.pl
 
stopka