Osiedle Studenckie PŁ
Osiedle Studenckie Lumumbowo
Schronisko PTSM


Osiedle Studenckie PŁ


pł Politechnika Łódzka oferuje studentom zakwaterowanie w domach studenckich. Do dyspozycji jest 2500 miejsc w obrębie campusu Uczelni, tj. około 5 minut od sal wykładowych.
Pokoje wyposażone sš w meble oraz pościel, stolik i krzesła. Akademiki dysponujš pokojami:
- dwuosobowymi ze jednš wspólnš kuchniš, łazienkš i WC na piętrze
- segmentami - dwa dwuosobowe pokoje ze wspólnš łazienkš i WC, jedna wspólna kuchnia na piętro.
Większość domów posiada również pralnie.

więcej informacji:
www.samorzad.p.lodz.pl


Osiedle Akademickie Lumumbowo


Zlokalizowane jest w niewielkiej odległości od Śródmieścia, wśród drzew i zieleni; przypomina park, co o każdej porze roku nadaje mu swoisty urok, stwarza doskonałe warunki do spacerów i rozrywki Osiedle jest zintegrowanym zespołem Domów Studenckich uzupełnionym odpowiednią infrastrukturą techniczną, tak aby zapewnić studentom jak najlepsze warunki bytowe, stworzyć atmosferę, klimat życia studenckiego.
  Na Osiedlu znajduje się
 • 9 Domów Studenckich ( II, III, V, VII, VIII, IX, X, XI, XIII )
 • Apteka czynna: pn. - pt. w godzinach 8.00 - 20.00, sb. 8.00 - 14.00
 • Poczta czynna: pn. - pt. 8.30 - 15.30
 • Sklepy Spożywcze
 • Punkt kserograficzny oraz ajencja pocztowa
 • Bank czynny: poniedziałek, środa, piątek: 8.30 - 16.00 a we wtorek, czwartek: 10.30 - 16.00
 • Kioski RUCHU
 • Bankomat
 • Stołówka Studencka czynna w dni powszednie 12.00 - 18.00 i soboty i niedziele 12.00 - 16.00
 • Miejska Biblioteka Łódź- Śródmieście (przeniesiona z XI Domu Studenta), aktualnie mieści się w X DS (w pomieszczeniach po dawnej Kawiarence internetowej), czynna: poniedziałek, wtorek 11.00 - 16.00, środa, czwartek, piątek 13.00 - 19.00. tel. 679 84 15 w centreksie akademickim 678 10 14
 • Policyjny Punkt Konsultacyjny - dyżury w czwartki co drugi tydzień w godzinach 16.00 - 20.00


Na Osiedlu Akademickim funkcjonują dwa centreksy: uczelniany i akademicki - umożliwia to bezpłatne połączenia między poszczególnymi akademikami, jest także możliwość bezpłatnego połączenia z Uczelnią. Przy ul. Styrskiej znajduje się Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UŁ z pływalnią, siłowniami, salami gimnastycznymi. Istnieje możliwość korzystania z pokojów gościnnych w akademikach UŁ w ciągu roku akademickiego jak również w wakacje.

więcej informacji:
www.uni.lodz.pl


Schroniko PTSM


Schronisko Młodzieżowe jest jedną z najbardziej korzystnych cenowo ofert noclegowych w Łodzi. Przyjmujemy miłych Gości przez cały rok. Młodzież (uczniowie i studenci szkół dziennych z Polski) ma zagwarantowane u nas najniższe ceny. Dla Gości oczekujących na większy komfort przygotowaliśmy pokoje 1-, 2- i 3-osobowe o standardzie hotelowym. Korzystne usytuowanie naszych budynków (centrum, niedaleko dworców PKP i PKS, dogodny i stosunkowo szybki dojazd do wielu punktów Łodzi) sprawia, że osoby przebywające u nas, nawet po raz pierwszy, nie mają kłopotów z poruszaniem się po mieście.
Zapraszamy Państwa do Łodzi - pobyt u nas kojarzyć się będzie zawsze z miłą, kulturalną i fachową obsługą, bezpieczeństwem, spokojem i wypoczynkiem.
 
stopka